Hewlet Packard (HP) Preferred Partner 2009

ASC office 

www.ascsro.sk

Prejsť na: Vyhľadávanie | Hlavné menu | Obsah | Novinky | Prihlásenie

Prihláste sa, prosím:


Zabudli ste heslo? | Registrácia firmy

Prečo sa oplatí používať originál spotrebný materiál HP

Originál je len jeden

Buďte originálny. Začnite u svojej tlačovej kazety.

V nezávislej testovacej štúdií, ktorú vykonala v roku 2005 spoločnosť Quality Logic, Inc. Na objednávku firmy HP, boli porovnané výkonnostné parametre originálnych farebných atramentových a laserových tlačových kaziet HP s poprednými značkami renovovaných kaziet zo širokého spektra hľadísk spoľahlivosti. Quality Logic, Inc. Je jednou z celosvetovo najväčších a najkvalifikovanejších nezávislých organizácií zaoberajúcich sa zabezpečovaním kvality a poskytuje služby testovania všetkým významným výrobcom tlačiarní. Nižšie si môžete prečítať závery tejto štúdie.

Výhody originálneho spotrebného materiálu HP

Zákazníci dnes majú viac možností, čo zvoliť pre svoju tlačiareň. V skutočnosti by im spoločnosť HP rada poskytla dostatok informácií, aby vykonávali svoje rozhodnutia informovane. Renovované alebo refilované sú možnou voľbou ale zákazníci by si mali byť vedomí svojho kompromisu vzhľadom k spoľahlivosti a kvalite.

Skoro 12 zákazníkov zo 100 bude totiž sklamaných renovovanou či refilovanou atramentovou tlačovou kazetou už pri samotnom vložení do tlačiarne – také vysoké je percento chybných atramentových renovácií. Výsledky originálnych atramentových tlačových kaziet sú oproti tomu neporovnateľné – z testovanej vzorky nemala tieto problémy ani jedna.

A toto nie je jediný ukazovateľ, v ktorom renovácie viditeľne zaostávajú za svojimi originálnymi vzormi. Vo chvíli, kedy originálna tlačová kazeta HP vytlačí jednu stránku a  s jej kvalitou nie je majiteľ spokojný môže si byť istý, že renovované či refilované kazety by už takéto stránky vytlačili najmenej 3.

A čo z toho vyplýva? Jednoduchý fakt, že nákupom renovácií či refilov zákazník jednoducho neušetrí – pretože už len tento fakt pri jednoduchej matematike dokazuje, že kvalitná tlač s originálnou kazetou je lacnejšia. Pýtate sa o koľko? Podľa štúdie Quality Logic o 12%. Ale to nie je zďaleka jediná úspora, ktorú zákazník získa – pre zjednodušenie sme do tohto výpočtu nezahrňovali ostatné súvisiace náklady ako sú papier, energie, práca alebo čas.

Pokiaľ sa chcete do tejto problematiky dostať o trochu viac, na nasledujúcich odkazoch nájdete celú štúdiu Quality Logic, ktorá je venovaná porovnávaním kvality a spoľahlivosti originálnych tlačových kaziet HP (ako atramentových, tak laserových) s ich protikladmi z oblasti renovácií a refilov.

A nezabudnite, prečo plytvať atramentom, tonerom, papierom či časom, keď je tu iná voľba. Používajte vždy originálne tlačové kazety HP.

stiahnuť (DOC, 0,3MB)

Porovnanie: Spotrebný material - spoľahlivosť

stiahnuť (PDF, 0,3MB)

Porovnanie: Atramentové tlačové kazety verzus renovované

stiahnuť (, 0,3MB)

Porovnanie: Farebné laserové tlačové kazety verzus renovované

stiahnuť (PDF, 0,3MB)

Created by MAURIT.

© Copyright 2006 ASC s.r.o.